- 0 +

specjalista endokrynolog
specjalista medycyny rodzinnej

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Edyta Mączarska
specjalista w dziedznie pielęgniarstwa diabetologicznego

Liczba łóżek: 33 ( w tym 1 intensywnej opieki medycznej), Sale chorych: 2,3 i 4 łóżkowe

Oddział zapewnia swoim pacjentom postępowanie diagnostyczno- lecznicze oraz wysoki standard opieki pielęgniarskiej. Realizowane świadczenia to wykonywanie niedostępnych w innych szpitalach naszego regionu badań endoskopowych górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, endoskopowe monitorowanie ciężkich rzutów nieswoistych chorób zapalnych jelit, wykonywanie biopsji cienkoigłowej wątroby i innych narządów jamy brzusznej, diagnostyka schorzeń tarczycy (przy współpracy z Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej), leczenie i edukacja pacjentów z cukrzycą, trepanobiopsja szpiku, wykonywanie badań spirometrycznych i ciągłej pulsoksymetrii oraz leczenie pacjentów z ciężką, całkowitą niewydolnością oddechową przy pomocy sprzętu do nieinwazyjnej sztucznej wentylacji. Oddział jest wiodącym ośrodkiem szkolenia lekarzy. Posiada akredytację uprawniającą do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego.

1. Przyjęcia w oddziale
  2. Odwiedziny